Czym jest League of Legends?
Data publikacji: 05.10.2018

Liga Legend - kojarzysz? Jeśli nie, to trafiłeś w dobre miejsce, ponieważ zaraz wytłumaczę Ci, na czym polega cała zabawa!

League of Legends to gra komputerowa z gatunku MOBA, czyli Multiplayer Online Battle Arena. Wydana została przez amerykańskie studio Riot Games w 2009 roku. Swoją popularność zawdzięcza głównie faktowi, że opiera się na modelu free-to-play.

Głównym celem gracza Ligi Legend jest zniszczenie tzw. Nexusa przeciwników. Zabijając rywali oraz miniony zyskuje się złoto, za które można zakupić różnorodne przedmioty wzmacniające postać. W LoL'u występują mikropłatności, jednakże pieniądze można wydać wyłącznie na ikony, łupy oraz skórki, zmieniające wygląd wizualny danego bohatera, których nabycie nie daje żadnej przewagi nad innymi przywoływaczami.

Gra oferuje trzy tryby rozgrywki, aczkolwiek mecze turnieju Lotnik Cup odbywać się będą wyłącznie na klasycznej mapie, zwanej Summoner's Rift, która umożliwia rywalizację 5v5. 

LoL posiada dziesiątki milionów graczy. Od 2011 roku prowadzone są Mistrzostwa Świata w League of Legends, w których można wygrać krocie. Dzięki temu gra stała się najpopularniejszym e-sportem na świecie.

Autor: ola pe
NAJNOWSZE
18.04.2019
Rabat w sklepie internetowym...
18.04.2019
Specyfikacje komputerów podczas fazy finałowe...
17.04.2019
Data fazy finałowej...
12.04.2019
Faza finałowa turnieju...